En İyi Twitch Yayıncıları - Bölüm 2

Siz istediniz, biz listeledik. İşte Twitch aleminin “en”leri!
Solda Theokoles, BJK kadrosundan arkadaşı Thaldrin
Theokoles (solda) BJK'den arkadaşı Thaldrin ile
Furkan İlbay

League of Legends ve diğer stream’e yönelik oyunlar ülkemizde popüler hale geldikten sonra, bu oyunların yayıncıları da artmaya başladı. Yakın dönemde neredeyse tüm yayıncıların Twitch üzerinden stream yaptığını da hesaba katarsak, Twitch yayıncıları listemizi yenilememiz kaçınılmazdı. Üstelik bu kez sizlerden gelen yorumlardan yola çıktık. (İlk listeye buradan göz atabilirsin.)

Bu sefer sadece eSpor'a da odaklanmadık ve normal bilgisayar oyunu yayını yapan isimleri de listeye dahil ettik.

İşte karşınızda Twitch’in en iyi Türk yayıncıları!

Dora “Stratera” Özsoy

Türkiye’ye “LoL hikâyeciliği” kavramını kazandıran Stratera, en iyi Twitch yayıncıları listemize en ön sıralardan giriş yapıyor. YouTube’da League of Legends karakter hikâyeleri ve analizleri yaparak başladığı kariyerine Twitch’te de devam eden Stratera, farklı MOBA’lar ve mobil oyunlar oynamasıyla da diğer yayıncılardan sıyrılıyor.

İlter “DawnHarmony” Gürel

League of Legends ve eğitim kelimeleri bir araya gelince akıllara kim geliyor dersiniz? Tabii ki Psikolol! YouTube’da League of Legends hakkında eğitici videolar çekerek başlayan İlter, zamanla hem video yelpazesini genişletti, hem de Twitch yayınlarına başladı. Tabii bu süre boyunca onu takip eden onbinlerce hayranı oldu.

Tuna “PintiPanda” Akşen

Stratera ve Psikolol gibi yayın hayatına geçmeden önce çalışmalarına YouTube’da başlayan bir diğer isim de PintiPanda. Ve onun hakkında herkesin bilmediği bir şey var. Kendisinin ilk videoları StarCraft maçlarını yorumladığı turnuvalardan oluşuyor! Günümüzde Battlefield 1’den FIFA 17’ye, Watch Dogs 2’den Don’t Starve’a kadar her türlü oyunun yayınlarını ve videolarını yapan Tuna Akşen, “en iyi” yayıncılar listemize girmeyi fazlasıyla hak ediyor.

Muhammed “Theokoles” Işık

Senelerdir Türkiye League of Legends sahnesinde profesyonel olarak eSporculuk yapan Muhammed Işık, geçtiğimiz dönemde aldığı kararla tam zamanlı yayıncılığa başladı ve bu çok isabetli bir karar oldu. Türk Twitch camiası içinde “Gurd” adıyla bilinen ve kısa süre içinde binlerce izleyicinin sevgisini kazanan Theokoles hem eğlenceli hem de öğretici yayınlarıyla listemizde. Faker’a yaptığı baskını da unutmayalım! 

Tolga “Oyunbros” Türkben

YouTube’da Oyunbros kanalıyla kısada sürede yüz binlerce abone sayısına ulaşan Tolga Türkben, eğlenceli kişiliğiyle Twitch dünyasında da adını duyurmuş durumda. Genellikle League of Legends oynayan Oyunbros, Mafia III ve Life is Strange gibi güncel oyunları oynayıp seri haline getirmekten de alıkoymuyor kendini. Bu sayede de hem Twitch’te, hem de YouTube’da binlerce izleyici karşılıyor onu. Riot Games’le ortak yaptığı yayınlar da cabası!

Cantuğ “unLOST” Özsoy

Türkiye’de Half-Life denince akla gelen ilk isim “unLOST”. Bunun da belli başlı sebepleri var. Birincisi, adam çok iyi oynuyor. İkincisi, Half-Life’a dair çok fazla şey biliyor. Ve üçüncüsü, yayınları ve videoları çok eğlenceli. Üstelik diğer içerik üreticileriyle sürekli iletişim halinde olup onlarla ortak çalışmalar hazırlaması da iki tarafın da takipçilerini mutlu ediyor.

DİĞER İÇERİKLER
Sonraki Hikaye