Sebastien Loeb Citroën Sport Photos

A Citroen versenyzője, Sébastien Loeb rekordot döntött, a Rali-világbajnokság franciaországi futámán megszerezte egymást követő hetedik világbajnoki címét, miután végig uralta a hazai pályáján, Elzászban megrendezett futamot. Előnye így már behozhatatlan a VB-pontversenyben!

„A hazai pályán elért győzelem a lehető legjobb dolog, ami történhetett” – Loeb

Loeb és navigátora, Daniel Elena pályafutásuk hatvanadik győzelmével megerősítették győzelmüket a bajnokságban, miután a francia versenyző Citroen C4 WRC-jével ismét elejétől a végéig vezette a versenyt, 35,7 másodperccel megelőzve legközelebbi riválisát, Citroenes csapattársát, Dani Sordót.

A 36 éves versenyző stílszerűen Haguenau-ban – szülővárosában diadalmaskodott.
„Igazán különleges” - nyilatkozta. „Fantasztikus, de nehéz verseny áll mögöttünk. Nagyszerű érzés volt ennyi embert látni a szülővárosomban. „A hazai pályán elért győzelem a lehető legjobb dolog, ami történhetett.”

Sordo második és Petter Solberg - mögötte mindössze 41,1 másodperccel lemaradva - harmadik helyezésével a dobogó mindhárom fokát a Citroen uralta, az eredménynek köszönhetően a francia versenyző behozhatatlan előnnyel vezet a konstruktőrök versenyében, a FIA (Nemzetközi Automobil Szövetség) trófeája pedig immár hatodik alkalommal kerül Párizsba.

A junior csapat pilótája, Sébastien Ogier összesítettben a hatodik helyen végzett, miután a szombati napon történt ütközését követően a szuperrali szabály szerint kellett folytatnia a versenyt.
Eközben Kimi Räikkönen az utolsó napon feladta a versenyt, hogy megkímélje autóját a három hét múlva esedékes Katalán Ralira. A korábbi Formula-1-es bajnok szombati napja fárasztónak bizonyult, miután két alkalommal kicsúszott az útról, összesítettben pedig kiesett az első ötvenből.
„Úgy gondoltam, hogy ilyen körülmények között nem sokat tanulhatunk, ezért ésszerű döntésnek tűnt az autó megkímélése a Katalán Ralira” - nyilatkozta a finn pilóta.

A SWRC kategóriában a svéd pilóta, Patrik Sandell a Korzika-ralival megszerezte egymást követő második Super 2000-es győzelmét a Rali Világbajnokság utolsó előtti Super 2000-es fordulójában.
Miután már csak a november 14-én Wales-ben megrendezett forduló van hátra, Sandellnek jó esélye van az összesített győzelemre a bajnokságban.
Sandell és navigátora, Emil Axelsson Elzászban alávetették magukat a redbull.com Csapattárs tesztjének. Az elért eredményüket ITT megnézheted.