Kyle Croxall on the podium Joerg Mitter/Crashed Ice Newsroom

Kyle Croxall, a kanadai tűzoltó a 2012-es Ice Cross Downhill Világbajnokság második versenyén, szombaton megszerezte második győzelmét. A Red Bull Crashed Ice Hollandiában, Valkenburgban rendezett futamának döntőjében legyőzte a feltörekvő csillagot, Fabian Mels-et, míg a finn Paavo Klintrup a harmadik helyen ért célba.

A kanadai Kyle Croxall az edzésen nem volt formában, a gyászos 17. helyet szerezte meg a dél-holland Valkenburg városában rendezett verseny selejtezőjében, ahol a Red Bull Crashed Ice történetének leghosszabb és legnehezebb Ice Cross Downhill pályája épült fel az elmúlt néhány hét alatt. A meredek ugratókkal és kihívást jelentő akadályokkal tarkított 575 méter hosszúságú mesterséges pályán rendezett verseny előtt Croxall nem tartozott a győzelemre esélyesek közé, a selejtezőn leggyorsabb svájci Kilian Braun és öccse, Scott mögött haladt. A 23 éves, tagbaszakadt, 97 kg-os Kyle Croxall lenyűgöző, utolsó pillanatban szerzett győzelemmel ismét az első helyen végzett. Miután a középdöntőben kiütötte a címvédő bajnokot, Arttu Pihlainent, a négy döntős közül Croxall volt az egyetlen, aki a döntőben talpon maradt. A következő versenyt február 17-18-án rendezik a svédországi Åre-ban.

A kanadai versenyző a villámgyors döntőben Mels nyomában maradt, és kihasználta a helyzetet, amikor a toronymagas német versenyző a futam vége felé megbotlott. A 21 éves kölni versenyző a 2012-es évad feltörekvő csillaga, és mindezek ellenére élete első dobogós helyezésével a világbajnokságban a második helyre jött fel. A fantasztikus ugró, a finn Paavo Klintrup a harmadik helyet szerezte meg, míg Scott Croxall, miután a döntőben egyik korcsolyájának eltört az éle, a negyedik helyen ért célba.

„Mindenkinél jobban meg akartam nyerni ezt a versenyt” - nyilatkozta Kyle Croxall. A hazai versenyző, a holland Glenn Bakx a 26. helyen végzett. A versenyzők 70 km/h-t is meghaladó sebességre gyorsultak fel a pályán. A pálya legelején egy 7 méteres ugrató található. A belga Pieter Gysel, az egykori rövid pályás olimpiai gyorskorcsolyázó a jónak számító 23. helyen végzett, a rendszerint erős cseh csapat azonban csalódott, mivel legjobb eredményük Lukas Kolc 19. helyezése.