Jane Dukátovej gratuluje moderátor večera Peter Marcin

Záver roka sa v športe nesie v znamení spoločenských udalostí, najmä v súvislosti s anketami, ktoré hodnotia počínanie si športovcov v danom roku. Prvá dáma slovenského vodného slalomu Jana Dukátová si začiatkom decembra prevzala ocenenie pre Kajakárku roka, včera nechýbala v Slovenskom národnom divadle medzi najlepšími Športovcami roka 2011 a v náročnej konkurencii obsadila 6. Miesto.

JANA DUKÁTOVÁ:
"V tomto roku boli v mojom športovom živote veci, ktoré mohli dopadnúť lepšie. O to viac budem musieť pritlačiť na budúci rok. Mohla som lepšie zabodovať v olympijskej kvalifikácii, v ktorej už mohlo byť rozhodnuté. Bude to teraz veľmi zaujímavé, do poslednej chvíle nebudeme vedieť, ktorá sa z nás s Elenou Kaliskou predstaví na olympijských hrách. Mám za sebou tvrdú prípravu, forma musí byť najlepšia v kariére."

 

Najúspešnejšími slovenskými športovcami v ankete Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov OVB Športovec roka 2011 sa stali vodní slalomári Peter a Pavol Hochschornerovci so ziskom 884 bodov.

Druhý v poradí nakety, ktorej výsledky v stredu slávnostne vyhlásili v Slovenskom národnom divadle v Bratislave, je hokejista Zdeno Chára (792 bodov), tretiu priečku obsadil cyklista Peter Sagan (703).

Za najúspešnejší športový kolektív roka hlasujúci určili volejbalovú reprezentáciu Slovenska s 254 bodmi. Do ankety sa zapojilo 103 športových novinárov.

Výsledky ankety Športovec roka:

1. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 884 bodov
2. Zdeno Chára (ľadový hokej) 792
3. Peter Sagan (cestná cyklistika) 703
4. Peter Gelle, Erik Vlček (rýchlostná kanoistika) 681
5. Anastasia Kuzminová (biatlon) 441
6. Jana Dukátová (vodný slalom) 371
7. Dominika Cibuľková (tenis) 287
8. Zuzana Štefečeková (športová streľba) 257
9. Veronika Zuzulová (zjazdové lyžovanie) 230
10. Ľubomír Višňovský (ľadový hokej) 214

 


Komentáre

    Pridať komentár

    * Všetky povinné položky
    Môžete vložiť maximálne 2000 znakov :
    Zadajte slovo vľavo, potom kliknite na tlačidlo "Odoslať komentár":

    detaily o článku