Skate in Obluda 2011

Skateboardisti z Bratislavy a okolia majú aspoň malý dôvod na radosť. Občianske združenie Asociácia Skateboardingu Slovenskej republiky v sobotu 2.7.2011 oficiálne otvorilo letnú prevádzku skateboardovej minirampy v záhradných priestoroch klubu Intergalaktická Obluda na Kramároch.
Projekt má názov Skate in Obluda 2011 a za cieľ má počas letných a jesenných mesiacov aspoň trochu vylepšiť a zároveň upozorniť na žalostné podmienky pre skateboarding v hlavnom meste, kde stále chýba poriadne skateboardové športovisko.
Otvorenie minirampy prilákalo na Kramáre množstvo skateboardistov z celého Slovenska, ktorí sa prišli stretnúť s kamarátmi a v príjemnej atmosfére si spoločne zajazdiť. Pre všetkých bolo pripravené malé občerstvenie z chránenej kaviarne Medzi nami, energia od Red Bullu a do rytmu hrala mladá bratislavská DJka Olie. Priestor oficálne otvoril podpredseda ASSR Dávid Prokop a potom nasledoval krátky skateboardový jam o vecné ceny od sponzorov podujatia.
Svoje skateboardové umenie prišli ukázať legendy bratislavského skateboardingu Lukáš Karásek, či rampový špecialista Lukáš Mihalec. Nechýbali ani minirampový reprezentanti z Košíc ako Miloslav Šály, Dano Kolinovský, či Martin Ondrej, ani chalani zo Senice na čele s Marekom Janouskom. Popri nich si minirampu vyskúšalo aj množstvo začiatočníkov a za umelého osvetlenia sa jazdilo až do neskorých večerných hodín.
Záhradný priestor klubu Intergalaktická Obluda so skateboardovou minirampou je otvorený denne od 16:00 do 22:00. Vstup je zdarma. Pre začiatočníkov, ktorí si chcú minirampu vyskúšať, sú na zapožičanie k dispozícií erárne skateboardy ako aj ochranné pomôcky ako helmy a chrániče. Projekt Skate in Obluda 2011 potrvá až do októbra a počas projektu plánuje ASSR ďalšie športové podujatia, medzi ktorými nebude chýbať workshop s profesionálmi pre začiatočníkov ako aj záverečná skateboardová súťaž.
Obrovská vďaka patrí partnerom projektu mestskej časti Bratislava - Nové Mesto, Bratislavskému samosprávnemu kraju, Suriva Skateboards, Lomography.sk a Red Bull Slovensko ako aj mediálnym partnerom artattack.sk, boardmag.cz, skaterock.cz a sport.sk.
Príďte teda nazrieť do sveta skateboardingu alebo si len vychutnať teplé letné dni v príjemnom prostredí záhradného priestoru klubu Intergalaktická Obluda, ktorý sa nachádza na Jaskovom Rade 7 na bratislavských Kramároch.
Viac informácií o projekte nájdete na stránkach ASSR.
 


Komentáre

    Pridať komentár

    * Všetky povinné položky
    Môžete vložiť maximálne 2000 znakov :
    Zadajte slovo vľavo, potom kliknite na tlačidlo "Odoslať komentár":

    detaily o článku