Red Bull X-Fighters Türkiye - Motosiklet

  • Red Bull X-Fighters Jams /
  • GEÇMİŞ SEZONLAR /
  • BASIN /
  • TOPLULUK

X-FIGHTERS DUBAİ'NİN KAZANANI SHERWOOD OLDU

XFW_AE_LIFE_JM_0001.jpg

Dubai'de düzenlenen Red Bull X-Fighters Dünya Turu sezon açılışının galibi Yeni Zelanda'dan Levi Sherwood oldu.

FMX'in eski "üstün zekalı çocuğu" Levi Sherwood 2010'dan bu yana ilk galibiyetini alarak Dubai'de bir zafere imza attı. Sherwood Cuma günü 20.000 seyircinin önünde, şehrin göz alıcı gökdelenleri ile körfezin turkuaz suları arasındaki Dubai Jumeriah Beach Residence'ın beyaz kumsalları üzerinde inşa edilen müthiş toprak parkurda sergilediği olağanüstü performans ile 1 milyon dolarlık Dünya Turu'nun galibi oldu. 4 farklı kıtanın 6 ayrı noktasında 6 ay süren sezondan sonra Dubai, 2010'ki Londra zaferinden bu yana ilk defa Sherwood'a dördüncü kariyer zaferini hediye etti. Şili'den Javier Villegas üçüncü olarak ilk defa podyumda yer alırken Avusturalya'dan Rob Adelberg sürpriz bir şekilde ikinci oldu.

Gecenin hayal kırıklıkları çeyrek finalde elenen Dünya Turu şampiyonu Dany Torres ile Andre Villa oldu. Villa, geçen sezon yaşadığı sakatlığın etkisinden kurtulup iyi bir performans sergileyerek sıralama turlarında ikinci sırayı almış ve sevinç gözyaşlarına hakim olamamıştı. Sherwood ise Dubai'nin bunaltıcı sıcağında, dünyanın en prestijli serbest stil motorkros yarışını eşsiz esnekliği ve stiliyle üst düzey bir performans sergiledi.

İlk podyum heyecanını yaşayan Villegas ise bu başarısını sürdürmek ve tüm sezon boyunca podyumda kalmak istediğini belirtti.

Makale Detayları