Nejlepším závodníkem se stal vozíčkář Aaron Andrews, který překonal neuvěřitelných 92 km.
Autor: RedBull.cz

Od každodenních hrdinů až po elitní běžce – do nedělního globálního běhu Wings For Life World Run se přihlásilo přesně 155 288 lidí. Běželo se v 58 zemích světa a celkem 111 lokacích a startovní brána byla připravena i v Bratislavě.  Startovní výstřel padl pro všechny ve stejnou chvíli - ať už byla noc, ráno, zima, déšť nebo krupobití. Na mnoha místech se rozběhly i samostatné skupinky, které se registrovaly jako App Runners a sami si volili trasu.

Tím, že jste dnes přijali tuto výzvu, jste dali naději těm, kteří čelí nesčetným výzvám každý den. Finanční prostředky, které jste získali, umožní špičkovým vědcům posunout výzkum dopředu a najít lék na zranění míchy.

Wings for Life CEO Anita Gerhardter
Former Formula 1 driver David Coulthard from Great Britain pose for a photograph prior to the start of the Wings for Life World Run in Cambridge
Řidič Catcher Car David Coulthard v Cambridge © Richie Hopson for Wings for Life World Run

Účastníci dohromady dosáhli nejen celkových 1.431.183 uběhnutých km, čímž překonali loňskou hranici o více než 176 000 km. Hlavním přínosem byl dar v podobě 100% částky ze startovného, která jde přímo na financování naléhavě potřebného výzkumu úrazu páteře.

V 40° C v Dubaji byl globálním šampionem korunován profesionální švédský dobrodruh Aron Anderson. Na svém běžném invalidním vozíku dosáhl ohromných 92,14 km a nechal za sebou všechny ostatní. ☛ Všechny výsledky na tomto webu

Global Champion of Wings for Life World Run Aron Anderson of Sweden poses for a photograph during the Wings for Life World Run in Dubai