Ο μοναδικός αγώνας wingsuit στον κόσμο!

Δες τα highlights από το τρίτο ετήσιο event των Red Bull Aces.
Mike Cianciulli

Μπορεί να έχουν ηρεμήσει τα πράγματα στην πίστα, αλλά η αδρεναλίνη και η ένταση είναι ακόμα σε πολύ υψηλά επίπεδα. Ο Noah Bahnson -2 φορές στη δεύτερη θέση του βάθρου- πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα wingsuit four-cross slalom πάνω από την έρημο της Αριζόνα. Δες παραπάνω το highlight clip από τον αγώνα του 2016 – τον μοναδικό wingsuit flying αγώνα στον κόσμο!

Δες ακόμα: Freestyle πτήση με wingsuit σε υψόμετρο 4.000μ.

Τρεις Αμερικάνοι πιλότοι τερμάτισαν στο βάθρο, ο Bahnson, ο Will Kitto και ο δύο-φορές πρωταθλητής Andy Farrington, ενώ ο Χιλιανός Sebastian Alvarez πήρε την 4η θέση.

Θες να πετάξεις μαζί με τους καλύτερους πιλότους στον κόσμο; Τσέκαρε το GoPro video παρακάτω και δες το final run του Bahnson όπου πέρασε στην πρώτη θέση και δεν κοίταξε ποτέ ξανά πίσω του.

Στους top 8 ήταν άλλοι τρεις Αμερικάνοι και ένας Αυστραλός - Matt Gerdes, Chris Geiler, Todd Davis και Mike Steen. Παρακάτω είναι το run τους από το heat. Μπορεί να μην κατάφεραν να περάσουν στον τελικό, αλλά αυτοί οι τύποι είναι υπερβολικά γρήγοροι.