Pirmojo Dakaro ralio etapo naujienos

Sunkiomis pirmojo etapo kovomis prasidėjo sunkiausias ralis žemėje.
Carlos Sainz © Marcelo Maragni / Red Bull Content Pool
Autorius Red Bull

Antrajame pagal dydį šalies mieste Rosarijuje sekmadienį startavo šeštą kartą Pietų Amerikoje vykstantis XXXV Dakaro ralis, kuriame motociklininkams teks įveikti 8734 km, o automobiliais teks nuvažiuoti 9374 km.

Šventinę varžybų pasirengimo nuotaiką keitė sportininkų susikaupimas, o pirmasis 809 km, iš kurių 180 km sudarė greičio ruožai
etapas įvyko maršrutu iš Rosario į San Luis, Argentinoje.

Etapas prasidėjo 04:00 ryto. Motociklininkų klasėje konkurentus lyderis ant kelio buvo penkis kartus čempionas Cyrilas Despresas. Ankstyvą įspūdį tarp lyderių padaręs, pirmą etapą greičiausiai įveikė ispanas Joanas Barreda („Honda“), 37 sekundėmis lenkiantis tėvynainį Marcą Coma bei 1 minutes 40 sekundžių - trečioje pozicijoje finišavusį bei nugalėtojo titulą šioje klasėje ginantį penkiskart Dakarą laimėjusį prancūzą Cyrilą Despres („Yamaha“).

Pagrindinėje automobilių klasėje, greičiausiai distanciją kiek netikėtai įveikė portugalas Carlosas Sousa su kinišku „Haval“ visureigiu. Jis aplenkė „Mini“ komandos atstovus Orlando Terranovą, Nasserą Al Attiyah ir Nani Romą.

Aplenkęs padangą pradūrusį nugalėtojo vardą ginantį prancūzą Stephane'ą Peterhanselį, Carlosas Sainzas su SMG bagiu liko penktas.