Dakaras 2015: Coma pasitaisė, Sainz ralį jau baigė

Joan Barreda užleido vietą keturiskart Dakaro čempionui. 5 etapo videoapžvalga!
Autorius Red Bull

Penktasis Dakaro ralio etapas ketvirtadienį startavo Kopjape, Čilėje ir finišavo Antofogastos uoste. Visi ralio dalyviai – automobilius, keturračius, motociklus ir sunkvežimius pasikinkę – turėjo įveikti tokio paties ilgio ir sudėtingumo 458 km greičio ruožą, bendras trasos ilgis buvo 697 km. Kai kuriems tai buvo proga ženkliai pagerinti savo rezultatus...

© Red Bull Content Pool

Keturiskart Dakaro čempionas Marc Coma su savo „Honda“ motociklu pagaliau, po dviejų etapų, kuriuos finišavo antras, nugalėjo Joan Barreda – tiesa, bendroje klasifikacijoje šis vis dar pirmauja 10 min 33 sek persvara.

Al-Attiyah bendroje įskaitoje išliko pirmas © Red Bull Content Pool

Automobilių klasėje pirmąkart etapo nugalėtoju tapo „MINI“ vairuotojas Vladimiras Vasiljevas. Vos 20 sek nuo jo atsiliko Yazeed Al-Rajhi. Mūsų palaikomas ir bendroje įskaitoje vis dar ženkliai nuo varžovų atsiplėšęs Nasser Al-Attiyah šįkart liko ketvirtas – jis finišavo po savo rezultatus gerokai pagerinusio amerikiečio Robbie Gordon ir nuo lyderio atsiliko 3 min 25 sek.

Nebuvo lengva diena. Pakeliui pradūrė padangą – pasisekė, kad pakeitėme ją per rekordiškai trumpą laiką ir per daug jo nepraradome!

- nosies nenukabina Al-Attiyah.

Iškart po katariečio – „Peaugeot“ vairuotojas Stephane Peterhansel. Jo kolega iš „Peaugeot Team Total“ Carlos Sainz savo pasirodymą Dakare baigė dėl techninių kliūčių. Neilgai trukus po starto šiame etape mechanikų pagalbos prašė ir Cyril Despres.

Vienas iš dviejų šiemet Dakare dalyvaujančių lietuvių Benediktas Vanagas taip pat pasirodė labai gerai – jo „Toyota Hillux“ finišavo 14-as, o bendroje įskaitoje lietuvis pakilo į 16-ąją vietą.

Stéphane Peterhansel – Dakar 2015 Stage 5
Peterhansel forma gerėja! © Red Bull Content Pool
Eduard-Nikolaev - Dakar 2015 Stage 5
Eduardas Nikolaevas © Red Bull Content Pool

Sunkvežimių kategorijoje toliau triumfuoja „Kamaz“. Prieš dvejus metus Dakarą laimėjęs Eduardas Nikolajevas nugalėjo jau antrame etape iš eilės – kadangi antroje vietoje likusį Airatą Mardeevą aplenkė net 9 min 58 sek, Eduardas pakilo ir į pirmąją bendrosios įskaitos vietą.

Penktadienį, sausio 9-ąją Dakaro dalyviai iš Antofogastos per Ramiojo vandenyno pakrantės kopas pajudės į Ikikę, kurioje bus pažymima ir ralio pusiaukelė. Laukia 392 km, greičio ruožas – 255 km.