Dakaras: karščiausias etapas!

Temperatūrai smarkiai pakilus sutrumpintas 9-ojo etapo greičio ruožas.
„Peugeot“ komandos bivakas © Eric Vargiolu / DPPI / Red Bull Content Pool
Autorius Red Bull

Aplink Belen miestą Argentinoje sukę Dakaro ralio dalyviai 9-ąjį etapą baigė anksčiau nei planuota – dėl saugumo, virš 40-ies laipsnių pavėsyje pakilus oro temperatūrai smėlynuose, tokį sprendimą priėmė lenktynių organizatoriai.

Praėjusį etapą vos 12 sekundžių atsilikęs nuo lyderio Nasser Al-Attiyah šįkart ispanas Carlos Sainz finišvo pirmas – tai reiškia, kad pirmas jis tapo ir bendroje įskaitoje, o jo komandos narys prancūzas Stéphane Peterhansel, finišavęs 7-as, joje atsilieka kiek daugiau nei 7 minutėmis. Ne itin šauniai šįkart sekėsi Sébastien Loeb – jis ir vėl kovojo su smėlynais ir galiausiai daugiau nei valanda atsiliko nuo tų, kurie etapą įveikė pirmieji.

Carlos Sainz © DPPI / Red Bull Content Pool

Technika kėlė problemų ir lietuvių ekipažams. Iš 20-osios vietos startavęs Benediktas Vanagas finišavo 26-as – tiesa, be sankabos ir stabdžių! 26-oje vietoje B. Vanago komanda yra ir bendroje įskaitoje. A. Juknevičius finišavo 43-as, bendroje įskaitoje yra 35-as, o V. Žalos ekipažas finišavo 60-i ir suvestinėje yra 71-i.