Серхіо Перес з Oracle Red Bull Racing на Гран-прі Австралії 24 березня 2024 року.

F-1 до 10: що сталось на Гран-прі Австралії

Переможна серія Макса Ферстаппена була призупинена в Мельбурні, але його рішучість все ще залишається сильною. Ось як пройшло Гран-прі Австралії для Red Bull Racing.
Автор Метью Клейтон
Читати 5 хв.Опубліковано

1. Австралія у 75 словах*

Переможна серія Макса Ферстаппена у Формулі-1 завершилася на Гран-прі Австралії: чинний чемпіон світу зійшов з дистанції на третьому етапі сезону в Мельбурні. Це сталось після того, як на четвертому колі у нього виникли проблеми з гальмами. Напарник Макса мексиканець Серхіо Перес фінішував п'ятим, зберігши за Oracle Red Bull Racing перше місце у заліку конструкторів. Перше місце на подіумі здобув Карлос Сайнс із Ferrari, а його напарник Шарль Леклер і Ландо Норріс з McLaren замкнули подіум.
* 2024 рік — 75-й сезон чемпіонату світу з автоперегонів Формули-1.

2. Гран-прі Австралії у шести фото

3. Знову аномалія Альберт-парку

Перес випередив пілотів Aston Martin і посів п'яте місце

Попри всі успіхи та 115 перемог Oracle Red Bull Racing в інших країнах, Австралія завжди була місцем, де встановлений порядок змінювався. Перемога Ферстаппена в Альберт-парку у 2023 році стала лише другою в австралійському табелі про ранги команди після тріумфу Себастьяна Феттеля у Мельбурні у 2011 році.
У неділю під залитим сонцем небом Мельбурна це сталося знову. Блискуче коло Ферстаппена, яке 24 години тому стало рекордним, мало що значило, коли після старту у нього заклинило праве заднє гальмо, у результаті чого Сайнс випередив Макса на 2-му колі.
Через два кола, коли з задньої частини боліда повалив дим, голландець змушений був зійти з дистанції. Примітно, що це був його перший нефініш з Австралії 2022 року, 43 гонки тому.
Зважаючи на те, що всі, крім трьох, з 26 попередніх гонок у Мельбурні були виграні з перших двох рядів решітки, пост-кваліфікаційний штраф обійшовся Пересу вдвічі дорожче.
Мексиканець, який посів третє місце на пізньому колі, став шостим на решітці, коли його оштрафували на три місця за перешкоджання автівці Ніко Хюлькенберга з Haas. Перес погрожував поборотися за подіум, але заглох і фінішував п'ятим, позаду тріо переможців та локального героя McLaren Оскара П'ястрі.
Після того, як Леклер фінішував другим і отримав додаткове очко за найшвидше коло гонки, Перес поступився монегаску другою позицією в гоночному заліку. Ферстаппен, попри рідкісну відсутність очок, залишається на першому місці з 51 очком після перших трьох етапів.

4. Цунода виводить RB на старт

Юкі Цунода з Visa Cash App RB на Гран-прі Австралії 24 березня 2024 року.

Цунода заробив перші очки Visa Cash App RB у 2024 році

Команда Visa Cash App RB Team уперше у цьому сезоні заробила очки в Мельбурні, а Юкі Цунода випередив домашнього героя Даніеля Ріккардо, спокійно перетнувши фінішну лінію восьмим. А коли Фернандо Алонсо з Aston Martin отримав 20-секундний штраф після гонки, Цунода піднявся на сьоме місце.
Цунода розпочав свій уїк-енд, увійшовши до топ-10 у кваліфікації в суботу, і, здавалося, фінішував дев'ятим, але драматична аварія Джорджа Рассела (Mercedes), який боровся з Алонсо, на останньому колі підняла японського гонщика на одну позицію, і він фінішував позаду машини безпеки.
Найкращий шанс Ріккардо розпочати сезон на власному подвір'ї пішов шкереберть, коли його найкраще коло у кваліфікації було знято за порушення ліміту траси, і він опинився на прикрому 18-му місці решітки.
Австралієць впевнено рухався вперед у гонці, але був змушений задовольнитися 12-м місцем на своєму 10-му Гран-прі Австралії.

5. Цифра, яку потрібно знати

19. Недільна гонка стала першим випадком, коли Ферстаппен не виграв, завоювавши поул-позицію з 19 попередніх поулів; останнім таким випадком було Гран-прі Австрії 2022 року.

6. Слово з паддоку

У нас було багато хороших гонок поспіль, багато надійності, і я знаю, що настане день, коли я піду на пенсію

8. За межами траси

Це відео, яке ми не можемо перестати дивитися — дрон з максимальною швидкістю 350 км/год, достатньо швидкий, щоб не відставати від чемпіона світу Макса Ферстаппена на автодромі Сільверстоун в Англії.
Але як його створили? Red Bull Drone 1 — це явно не звичайний дрон, а Ральф Хогенбірк (він же Шаггі з команди голландських богів безпілотників) явно не звичайний пілот — він є основним учасником Ліги перегонів безпілотників і зафільмував шалений і несамовитий спуск Red Bull Valparaíso Cerro Abajo зі схилу. Але зрівнятися з Максом у боліді RB20 команди Oracle Red Bull Racing? Це вже зовсім інший виклик. Додай до цього дощ, і не дивно, що Шаггі сказав, що це був «неспокійний досвід».
Дивись, як Шаггі змагається з Максом на трасі, у відео нижче.

12 хв

Найшвидший у світі знімальний дрон переслідує Макса Ферстаппена

Швидкі кола, яких ти ще ніколи не бачив! Пролети з дроном, що не відстає від боліда Формули-1 на швидкості понад 300 км/год.

англійська

9. Куди далі і що мені потрібно знати?

Раунд 4 (Японія), 5-7 квітня
Назва автодрому / місце проведення: Міжнародний автодром Сузука, Іно
Довжина / кількість кіл: 5,807 км, 53 кола
Гран-прі проведено / дебют: 33, 1987
Найуспішніший гонщик: Міхаель Шумахер (шість перемог)
Найуспішніша команда: Ferrari, McLaren (по сім перемог)
Підсумки перегонів 2023 року: 1-й: Макс Ферстаппен (Oracle Red Bull Racing), 2: Ландо Норріс (McLaren), 3-й: Оскар Піастрі (McLaren)

10. Усередині великого світу Red Bull Motorsports

Бред Біндер на тестах MotoGP сезону 2024 року в Катарі.

Бред Біндер готується до 76-го сезону MotoGP

© Gold & Goose/Red Bull Content Pool

З якою швидкістю їде мотоцикл MotoGP™? Коли він у правильних руках, то понад 360 км/год. 10 березня в Катарі стартував головний двоколісний чемпіонат світу. Висхідна зірка Педро Акоста здобув перемогу, щоб довести: галас навколо його титулу чемпіона Moto2 торік не був марним.
Найшвидші мотоцикли та найсучасніші технології та — о так — 128 децибел чистого спортивного азарту — є багато цікавих фактів, які варто знати, щоб поглибити свої знання та отримати задоволення від MotoGP™, і ми зібрали їх усі прямо тут.

Частина історії

FIA Formula One World Championship

FIA Formula One World Championship is back in 2021 and promising to deliver with big action.

15 Зупинки

2024 Australian Grand Prix

All of the action from the 2024 Australian Grand Prix.

Australia

Син колишнього гонщика Формули-1 Йоса Ферстаппена, Макс Ферстаппен є наймолодшим переможцем перегонів в історії Формули-1.

НідерландиНідерланди

Серхіо «Чеко» Перес — найуспішніший мексиканський гонщик в історії Формули-1. І він продовжує бити рекорди в команді Red Bull Racing.

МексикаМексика

Юкі Цунода

Новий японський герой Формули-1, гонщик Scuderia AlphaTauri Юкі Цунода злетів, як ракета, через ряди перегонів Формули-1.