Het papieren vliegtuigje is door de kerk! Op de Belgische finale van Red Bull Paper Wings in Gare Maritime in Brussel werden gisteren drie piloten tot Belgisch kampioen papieren vliegtuigjes gekroond. Hannes Deweer (Deerlijk) gooide z'n vliegtuigje 48.5 meter ver en heeft daarmee een nieuw Belgisch record voor Longest Distance te pakken. Titelverdediger Dries Feremans (Turnhout) kon z'n vliegtuigje dan weer 16.09 seconden in de lucht houden - goed voor opnieuw een Belgisch record in de categorie Longest Airtime. Tibo Wiels (Brussel) werd gekroond tot winnaar van de Aerobatics Challenge op TikTok. Samen verdedigen ze op 13 en 14 mei onze Belgische eer tijdens de Red Bull Paper Wings World Final in Hangar-7 in het Oostenrijkse Salzburg. Doen ze daar nóg beter?
"Als titelverdediger in de categorie Longest Distance dacht ik "piece of cake, dit komt goed." Het zou normaal perfect moeten lukken met het vliegertje dat ik altijd gebruik, maar deze keer was het papier iets zwaarder waardoor er teveel gewicht aan de achterkant zat en het vliegtuigje begon te fladderen," zegt Dries. "Ik was super teleurgesteld, maar dacht "kop op, ik heb nog een kans in Airtime." Voor die categorie had ik niet speciaal geoefend, dus toen mijn vliegtuigje 16 seconden in de lucht bleef, was ik zelf enorm verbaasd. Ik ben ongelooflijk blij dat ik toch nog mee kan naar de wereldfinale. En daar ga ik vol voor de wereldtitel!" - Dries Feremans, winnaar Longest Airtime
Officieel wereldkampioenschap
Wie kan een zelfgemaakt papieren vliegtuigje het langst door de lucht laten zweven? En wie heeft de vouwskills om de langste afstand af te leggen? Dat is waar het bij Red Bull Paper Wings om draait! De eerste editie was in 2006, en ondertussen mag Red Bull Paper Wings zich het officiële wereldkampioenschap papieren vliegtuigjes noemen. Het concept is even eenvoudig als het ingenieus is: je vouwt een vliegtuigje met een vel A4-papier en kan daarmee deelnemen in twee disciplines: Longest Distance en Longest Airtime.
De 'Qualiflyers' voor de Belgische finale van Red Bull Paper Wings in Antwerpen, Brussel, Leuven, Louvain-la-Neuve en Gent telden samen bijna 1000 inschrijvingen. De top drie in elke categorie stootte door naar de nationale finale in Gare Maritime in Brussel. Hannes Deweer, Dries Feremans en Tibo Wiels waren daar de hoogvliegers en werden tot nieuwe Belgische kampioenen gekroond. Samen zullen zij op 13 en 14 mei de eer van onze Belgische tricolore verdedigen in Oostenrijk en het opnemen tegen deelnemers uit alle uithoeken van de wereld. Wat er op het spel staat? De wereldtitel natuurlijk, maar ook een unieke vliegervaring met de beroemde Flying Bulls!
De techniek is vooral om heel strak te vouwen, een korte aanloop te nemen en dan zo hard als je kan te gooien.
"Ik ben verbaasd over mezelf," zegt Hannes. "Ik heb helemaal geen ervaring met papieren vliegtuigjes vouwen en dit is de eerste keer dat ik deelneem aan Red Bull Paper Wings. Voor het event heb ik wel wat opzoekwerk gedaan naar hoe je het beste papieren vliegtuigje vouwt. En dat heeft dus gewerkt! Ongelooflijk leuk dat ik naar de wereldfinale ga! Ik doe m'n best om ons land trots te maken."