Svou šermířskou kariéru odstartoval v 8 letech, kdy od týmového basketbalu přešel k velmi individuálnímu sportovnímu šermu. Dnes patří mezi špičku tohoto sportu v Česku.

Začátek kariéry

2002

Disciplíny

Šerm

V dětství se Alex věnoval i dalším sportům, například tenisu, fotbalu nebo karate. Začátky byly podle jeho slov velice těžké, naštěstí měl ale za zády velkou a potřebnou podporu své rodiny. Postupem času začal trávit čím dál více času tréninkem v zahraničí, zejména na tréninkových kempech v Bělorusku (kde trénoval s olympijským vítězem A. Romankovem) a Dánsku, neboť jeho domácí klub neposkytoval dostatečný sparing. Později s podporou svazu začal jezdit na soustředění do italského Livorna.

Po olympijských hrách v Riu se po úspěšném Grand Prix v Havaně držel, ale nakonec podlehl obhájci stříbrné medaile Alaaeldinovi Abouelkassemovi. V červnu 2018 vybojoval na mistrovství Evropy v Novém Sadu bronzovou medaili, v následujícím roce obsadil v Německu 6. místo. Turnaj světového poháru v roce 2020 spatřil Alexe na krásném 8. místě. Ve své šermířské cestě pokračuje bronzovou medailí z LOH v Tokiu.