Maroši

Czech Republic

·

BIKE

Michal Maroši se narodil roku 1978. O dvacet let později vyhrál Evropský šampionát v Dual Slalomu a od té doby se vypracoval na jednu z nejdůležitějších postav globální MTB scény.

All Mountain / Freeride

Start profesionální kariery započal vítězstvím v evropském šampionátu v Dual Slalomu v roce 1998 ve Špindlerově Mlýně, kde se tato disciplína premiérově odjela pod hlavičkou UCI. Poté začal kolotoč světových pohárů, a to zároveň i s královskou disciplínou Downhill, kde Michal jako jediný z českých jezdců v historii stanul na stupních vítězů. Dual Slalom se transformoval ve Fourcross a Michal začal působit v rakouském teamu RSP. Časem ve stejném mezinárodním teamu získal angažma i Tomáš Slavík a tenhle celek sbíral jeden zlatý titul za druhým po dobu pěti let.

🗣️ Michal Maroši: Byl to nejlepší časy v kariéře. Náš team stál v každém závodě SP na první příčce a náležitě jsme si to užívali.