Longboard

Red Bull Feel the Wheel 2020 zná vítěze. Mrkni na výsledky a první fotky!

© Jan Kasl/Red Bull Content Pool
Zvířený prach, namáhaná ložiska a legendární pumptrack v Benátkách nad Jizerou. Kdo ovládl letošní ročník longboardcrossového závodu Red Bull Feel the Wheel, který se povedl na výbornou?
Autor: RedBull.czVydáno:

Kompletní fotogalerie:

V Benátkách nad Jizerou to byla včera velká jízda. Právě v tomto malebném městečku v mladoboleslavském okresu se v sobotu 8. srpna jel další ročník legendárního longboardcrossového závodu Red Bull Feel the Wheel, který na startovní rovinku tamního vychytaného pumptracku a do diváckých ochozů přilákal stovky prknařských nadšenců. A že bylo o co stát.
A jede se vstříc nejlepším výsledkům!
Ready byla i Eva Samková
Vzhledem k tomu, že se vydařilo počasí, dorazil rekordní počet účastníků a byla maximálně vypilována soutěžní trať, s nadsázkou lze říct, že se jezdilo úplně samo. Všichni závodníci však i tak museli předvést to nejlepší ze svého longboardového umění a jak už to u takových závodů bývá, na nejvyšší stupínek vítězné bedny se vleze pouze jeden. U mužů to letos byl Bruno Tatarko, u žen pak Klára Kašparová.
První sjezdy
Jízda ve 30 stupních
Pokud ti něco tito jezdci říkají, je to dost možná proto, že to byli právě oni, kteří ovládli Red Bull Feel the Wheel i během loňského ročníku! Evidentně tak mají longboardcrossové klání, kterému dal vzniknout český biker Michal Maroši, v malíku ze všech nejlépe. Tatarko zajel benátskou trať za 47 vteřin a 65 setin, Kašparová se pak postarala o čas 0:56.08.

Vítězná bedna mužů

Ačkoliv byl Tatarko nejrychlejší, skvěle zajel také známý český skateboardista Maxim Habanec, který byl o zhruba 2 vteřiny pomalejší a jen s těsným rozdílem vyhrál nad třetím Vladimírem Blechou. Samotný Marošák, iniciátor závodu, se umístil na 5. příčce.
Vlog přímo od Maxe:
„Bylo to vážné a málem jsem spadl, ale naštěstí jsem to ustál,” říká Tatarko a dodává, že za důležitý předpoklad pro úspěch v longboardcrossu považuje silné nohy. „Kdo nemá dost nadřepováno, nevyhraje.“
UmístěníJménoČas
1.Bruno Tatarko0:47.65
2.Maxim Habanec0:49.41
3.Vladimír Blecha0:49.81
Zleva: Habanec, Tatarko, Blecha
Red Bull Feel the Wheel 2020 mimo jiné pozitivně komentoval i Max Habanec, pro kterého šlo o jiný zážitek, než na jaký je zvyklý. „Hrozně mě to bavilo. Bylo to něco jiného než moje vlastní disciplína, neměl jsem od sebe žádné očekávání. Nebyli tady žádný rozhodčí, bojoval jsem jen proti času a ostatním jezdcům.”

Vítězná bedna žen

Velice těsné klání probíhalo i během finálového závodu v kategorii žen, kde Kašparová jen s odstupem 49 setin urvala vítězství nad Karolínou Dobrou. Svou chvilku slávy si prožila i česká snowboardová závodnice Eva Samková, která Red Bull Feel the Wheel jezdí pravidelně, akorát letos to na bednu nezvládla, jelikož se nepoprala s kvalifikačními jízdami.
Longboard · 2 min
Eva Samková a její crash na Red Bull Feel the Wheel 2020 - POV
„Karolína Dobrá na druhém místě mě doháněla, držela se hned za mnou. Viděla jsem její stín a to mě hnalo dopředu,” popisuje ve stručnosti Kašparová.