Dakar 2023: Sébastien Loeb négy szakaszgyőzelmet ünnepelhetett zsinórban
© Red Bull Content Pool
Rali

Dakar 2023 | Sébastien Loeb négy szakaszt nyert meg zsinórban

Az élen álló Nasszer al-Attijah előnye továbbra is tetemes. A motorosoknál Toby Price hátránya 28 másodperc az éllovas Skyler Howes mögött.
RedBull.hu / BL
4 perc olvasásMegjelenés
A pihenőnapot követően egy 358 km-es szelektív szakasszal folytatódott a 2023-as Dakar Rali. A Rijád és Haradh közti távon ismét Sébastien Loeb volt az úr. A rutinos francia a szünnap előtti győzelmét követően a pihenőnap után is az első helyen érkezett meg.
Nasszer al-Attijah a nyolcadik helyen futott be, de még így is a lehető legjobban alakult számára a 9. szakasz, ugyanis ideje hiába maradt el kilenc perccel is Loebétől, legfőbb üldözője, a szintén toyotás Hank Lategan műszaki gondok miatt rengeteg időt veszített, és ezzel közel másfél órára hizlalta a címvédő katari előnyét az élen.
Nasszer al-Attijah három szakasszal a vége előtt is masszív előnnyel vezet

A nap legnagyobb drámáját Carlos Sainz vitte. A Matador néhány kilométerrel indulása után felborult az Audijával, s bár úgy tűnt, hogy ezzel fel is adja a versenyt, a segítségére induló mentőhelikoptert visszaküldte, és fájdalmai ellenére is folytatta.
A 10. szakaszon egy viszonylag lazább 114 kilométeres szelektív táv várt a mezőnyre, amelyen ismét Loeb remekelt. A BRX francia pilótája egymás után harmadszor is az első helyen futott be. Mögötte Mattias Ekström érkezett meg az Audival, míg a harmadik helyen Lucas Moraes zárt, így a negyedik al-Attijah előnye hosszú idő után először nem nőtt, de a 23 másodperces csökkenés csak csepp volt a tengerben.
Sebastien Loeb a 11.szakaszon is megállíthatatlan volt, és zsinórban negyedik részsikerét is behúzta, ami már összességében az ötödik volt az idei seregszemlén. Nasszer al-Attijah közben semmit sem kockáztatva autókázott végig, s bár "csupán" az ötödik helyen zárt, így is 1 óra 21 perccel vezet a második Lucas Moraes előtt, míg Loebbel szemben másfél óra az előnye - három szakasszal a vége előtt.
Sébastien Loeb 11 szakaszon öt győzelemnél tart a 2023-as Dakaron

Az autós kategóriával ellentétben a motorosoknál egyre izgalmasabb a verseny alakulása. A pihenőnap után Joan Barreda is bukott, amivel az ő versenye is véget ért, a spanyolt ugyanis hátfájdalmai miatt kórházba kellett szállítani. Sam Sunderland és Ricky Brabec után tehát újabb nagy név vett kényszerű búcsút a Dakartól.
A 9. szakaszon is kiélezett verseny zajlott, s végül a részsikert Luciano Benavides húzta be, akinek testvére, Kevin az ötödik helyen zárt. A második helyen Toby Price érkezett meg, míg a harmadikon az éllovas Skyler Howes, akinek előnye három másodpercre olvadt a KTM pilótájával szemben.
Toby Price az éllovas sarkában van

© Marcelo Maragni/Red Bull Content Pool

A 10. etapot Ross Branch húzta be, míg a szakaszt követően őrségváltás volt az élen, s némi meglepetésre Kevin Benavides tört az élre, aki még "szakasznyeretlen" az idei Dakaron.
Nem hagyta ezt sokáig szó nélkül Skyler Howes, aki rögtön a következő szakaszon visszavette az első helyet, s követte őt fő riválisa, Price is, aki három szakasszal a vége előtt mindössze 28 másodperccel marad el az amerikaitól. A TOP 3 a szintén KTM-es Kevin Benavides nevével egészül ki - az argentin hátránya bő két és fél perc Howes idejétől.
Kevin Benavides három szakasszal a vége előtt dobogós helyen áll

© Flavien Duhamel/Red Bull Content Pool

A kamionosoknál Janus van Kasteren húzta be a pihenőnap utáni első etapot, a legnagyobb fordulat azonban a 10. szakaszban következett be. Az összetettben szinte mindvégig vezető Ales Loprais feladta a versenyt miután elütött egy nézőt, aki belehalt a sérüléseibe. A vezető helyet így van Kasteren örökölte meg a cseh kamionostól. A 11. szakaszon Martin van den Brink ért célba elsőként, így ha minimális bő egy perccel is, de honfitársa maradt az élen. A harmadik helyen Martin Macík áll az Ivecós konvojból, a cseh hátránya bő háromnegyed óra az élen álló hollanddal szemben.