Johann Zarco a MotoGP Olasz Nagydíjon
© Gold & Goose / Red Bull Content Pool
MotoGP

MotoGP | Bagnaia győzött hazai pályán, a KTM-es Zarco 4. lett Mugellóban

A rajtot elhibázó Ducati-pilóta hamar felzárkózott, és idei második győzelmét ünnepelte.
James W Roberts / RedBull.hu / BL
3 perc olvasásMegjelenés
A 2022-es MotoGP világbajnokság nyolcadik versenyének a toszkán Mugello adott otthont. A 23 körös futamon a hazai szurkolók legnagyobb örömére az olasz Francesco Bagnaia diadalmaskodott, a Ducati pilótája az elrontott rajtot követően vissza tudott jönni, és végül magabiztos győzelmet aratott.
A szombati, izgalmas időmérőt követően egy Ducati-versenyző végzett az élen - ebben eddig nincs meglepetés. Erre a Ducati versenyzőre viszont nem sokat fogadtak volna, hiszen a MotoGP idei újonca, a 23 éves olasz Fabio Di Giannantonio indulhatott az élről a futamon, s a hazaiak legnagyobb örömére két honfitársával az első sorból: Marco Bezzecchi és Luca Marini társaságában.
Fabio Di Giannantonio pályafutása első pole pozícióját érte el Mugellóban

A rajtot követően Marini tört az élre megelőzve Di Giannantoniót, de mindenki az óriásit küzdő Brad Binderre kapta fel a fejét: a Red Bull KTM Factory Racing dél-afrikai pilótája a nyitó kör után nem sokkal 16. helyről a nyolcadikig tornázta fel magát.
Rövidesen a világbajnoki címvédő Fabio Quartararo is megérkezett az élen haladó olasz trióra, de a rajtot elrontó, majd gyorsan feljavuló Francesco Bagnaiát volt érdemes figyelni - a Ducati pilótája elképesztően magabiztosan előzte végig az előtte állókat, s a nyolcadik körben az élre tört.
Eközben hátrébb izgalmas csatát hozott a Johann Zarco-Enea Bastianini verseny, majd utóbbi az időközben jelentősen hátrébb szoruló Di Giannantonióval is megküzdött a jobb pozícióért.
Miközben az élen Bagnaia egyre nagyobb előnyre tett szert, addig hátul Zarco zárkózott, s néhány kör alatt négy helyet is javítani tudott.
Az éllovas Bagnaia mögött jócskán lemaradva Quartararo motorozott, míg a dobogó legalsó fokáért Bastianini, Zarco és Aleix Espargaro volt versenyben.
Brad Binder óriási menetelését élmény volt nézni

Bastianini azonban a 14. körben kiszállt ebből a csatából, az idén ugyanis három futamot is nyerő olasz versenyző bukott. Négy körrel a vége előtt Zarco a negyedik helyért támadta Bezzecchit, miközben Binder a hatodik helyre pályázott, amiért Marinit üldözte.
Az utolsó körben a győztes kiléte már nem igazán volt kérdés, és a masszívan vezető Bagnaia győzelemmel örvendeztette meg az olasz publikumot, ezzel Jerez után idei második győzelmét aratta.
A második helyen a címvédő Quartararo végzett, aki így is növelte előnyét az összetettben a zsinórban negyedik dobogóját szállító Espargaróval szemben.
A negyedik helyet végül Zarco szerezte meg, akit a VR46 Ducati két versenyzője - Bezzecchi-Marini sorrendben - követett, míg a hetedik helyen Binder érkezett meg a Red Bull KTM-mel.
A hatszoros MotoGP világbajnok Marc Márquez egy nehezen megszerzett 10. hellyel haladt át a célvonalon Olaszországban, ezzel ő zárta a pontszerzők sorát. A spanyol gigász most egy ideig nem versenyzik majd, ugyanis az Egyesült Államokba utazik, hogy további korrekciós műtétet végezzenek a sérült jobb felkarcsontján.